AR-GE Merkezi

1977 yılından beri ulusal ve uluslararası pazarda adından söz ettiren Merih, üretmiş olduğu %100 yerli ve millî ürünlerle ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunarak hem kendisini hem ülkesini başarıyla temsil etmiştir.

Kullanmış olduğu teknoloji, mevcut alt yapısı, ulusal ve uluslararası lojistik deneyimi, belirli standartlarda kaliteli üretimi ve her şeyden önemlisi AR-GE merkezine vermiş olduğu destek ve yatırımı ile ön plana çıkmaktadır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 17.09.2019 tarihinde 5746 sayılı kanun kapsamında AR-GE merkezi tescillenmiştir.

Merih, bu topraklardan almış olduğu bilgi ve birikimi bu sefer de farklı bir sektörde yer alarak tekrar bu topraklara fazlasıyla aktarmak istemektedir. Lisans ve lisansüstü derecelerine sahip mühendis ve teknisyenlerden oluşan deneyimli kadrosu ile sürekli gelişmeyi, yüksek kaliteyi, yeniliği ve teknolojiyi etkin kullanmayı ilke edinmiştir.

Yenilikçi ve yüksek kaliteli özel ürünler üretmek için, kamu kurumları ve üniversiteler ile iş birliği yaparak küresel teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Böylelikle yerli ve modern teknoloji ile maksimum verim elde etmek için mevcut imkânlarını üst düzeyde kullanmaktadır.

Merih Asansör Ar&Ge Teknik Ofis
ELEKTRONİK SİSTEM TASARIMI

Ürün yelpazesinde ihtiyaç duyulan; motor sürücüleri, kontrol panoları gibi her türlü elektronik sistemi, yazılımı ve donanımı, test ve kalite kontrol aşamalarından geçirerek yüksek düzeyde teknolojik çözümler üretiyoruz.

MEKANİK SİSTEM TASARIMI

Sektöredeki en güçlü yazılım programları (Inventor, AutoCAD, 3D Studio Max) kullanarak modellediğimiz parçaları, sonlu elemanlar metoduyla analiz ederek ihtiyaca optimum cevap verecek mekanik sistemler tasarlıyoruz. Üretime geçmeden önce tasarım sürecinin her aşamasında öz kaynaklarımızla prototipler yaparak, tasarımların doğruluklarını kontrol ediyoruz.

ELEKTRONİK SİSTEM TASARIMI

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor, geleceğin elektromekanik ürün ve donanımlarını üretmek için inovatif yaklaşımlarla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Özgün, yerli ve millî tasarımlar geliştirmeye azami gayret sarf ediyoruz. Geliştirdiğimiz tasarımları, patent ve faydalı model tescilleriyle belgeliyoruz. Ulusal ve uluslararası sempozyumlarda bildiri, ulusal ve uluslararası yayınlarda makaleler yayımlayarak öncü ve model firma olmayı sürdürüyoruz.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Tasarladığımız ve ürettiğimiz tüm ürün ve donanımın; çevremizin ve dünyamızın korunması için enerji verimliliği ile bütünleşen bir yapıda üretilmesini önemsiyoruz. Her geçen gün artan enerji ihtiyacına karşın sürdürülebilir yaşam anlayışıyla, çok az enerji tüketen, maksimum verimli imalat yöntemleri tasarlıyoruz.

Merih Asansör Ar&Ge Atölyesi